Çift ve Aile Terapisi

Yıllardır aynı kafeste yaşayan fakat ötmeyi bilmeyen iki kanarya varmış. Bu kanaryalar aynı kafesin içinde birbirleriyle yaşamaya çok alışmışlar. Fakat birbirleriyle yaşamak için iletişim kurmaya ihtiyaçları varmış. Kanaryalar gel zaman git zaman iletişim kurmak için birbirlerini gagalamaya başlamış. Birbirlerini gagaladıkça hassaslaşmaya başlamış ve en ufak darbede canları daha çok acır olmuş. Sonunda çareyi aynı kafesin içinde birbirlerinden uzakta durmakta bulmuşlar. Birbirlerinden uzak durdukça kendilerini yalnız hissetmiş ve daha çok canları sıkılır olmuş. Yani ne gagalamak ne gagalanmak ne de yalnız kalmak kanaryalara iyi gelmiş. Kanaryaların anlaşmak için, bir dil geliştirmesi, birbirlerinin canını acıtmadan birbirlerini anlaması ve kendilerini anlatması gerekmiş.

İlişkileri rayına koymak aslında şaşırtıcı şekilde kolaydır. Sadece doğru yolu bilmek önemlidir. Karşımızdakinin canını acıtmadan da kendimizi ifade edebiliriz. Çatışmalar farklılıklardan kaynaklanır fakat hiçbir terapi yöntemi farklılıkları ortadan kaldıramaz. Zaten sorun farklı olmak değildir. Bağlantının kopmasıdır. Eğer çift olarak bağlantıda kalabilirseniz farklılıkların sorun olmadığını görebilirsiniz.

Çift terapisi, çiftlerin bağlantıda kalarak, sorun çözme kapasitelerini arttırmayı, birbirlerini anlamalarını sağlamayı ve akılcı çözümler üretmelerine olanak tanımayı hedefler.

Çift terapisi sayesinde çözebileceğiniz sorunlar ise;

Aldatma Sonrası Yaşanan Problemler,
İletişim Problemleri,
Cinsel Problemler,
Evlilik Öncesi Danışmanlıktır.